Dostali i vás?


Internet je skvělý sluha, ale poslední dobou se ukazuje, že může být i opravdu zlým pánem. S online podvody se roztrhl pytel. Mnoho lidí už se nechalo napálit a stali se oběťmi majetkové trestné činnosti. Podvodníci už mají propracované způsoby jak se dostat k vašim penězům. Jednou z jejich taktik jsou smyšlené příběhy, které jsou známé, ale stále je to velice účinný způsob jak z lidí peníze vylákat. A vy už je nikdy neuvidíte zpět.

zatčený muž

Stát se obětí podvodu je dnes bohužel opravdu jednoduché a tak je potřeba být opatrný. Někdy si to ani neuvědomujete, a komunikujete s podvodníkem. Velice rozšířené jsou podvody na bazarech a dalších inzertních serverech, kde lidé nakupují zboží od cizích lidí. Bohužel transakce je dobrovolná a jen mezi kupujícím a prodávajícím, takže není nic a nikdo, kdo by smluvní strany jakkoliv chránil před nepoctivým jednáním. Je na každém zda se někomu cizímu rozhodne dobrovolně poslat peníze předem, a toho často podvodníci využívají. Zboží si nechají zaplatit, ale nic vám nepošlou.

peníze eura

Někdy se stane, že je obětí podvodu víc, a výsledná škoda se pohybuje v řádu desítek až stovek tisíc korun. Takto rozsáhlou trestnou činností už se bude zabývat Policie, ale je nutné učinit podání, které Policie posoudí a jednání kvalifikuje. Jestli jste i vy přišli o peníze, nejspíš vás zajímá jak napsat trestní oznámení. Dobrou zprávou je, že nemusíte sepisovat nic, a stačí zajít na služebnu místně příslušné Policie, která s vámi sepíše podání a následně ho zpracuje. Je dobré s sebou mít podklady, které doloží všechna vaše tvrzení. Urychlí to řízení. Pokud byste se rozhodli poslat trestní oznámení poštou, i to je možné. Musíte ale přesně vylíčit všechny podstatné události a zaslat i kopie důkazů. Nezapomeňte se podepsat a uvést své osobní údaje včetně kontaktních, aby vás Policie mohla kontaktovat.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Dostali i vás?“