Rozšiřujeme svépomocí rodinný dům


Získat rodinný dům v dědictví je velký dar, ale ne vždy se jedná o zlaté selátko nebo pečeného holuba, který by sám vletěl do úst. Mnohdy se jedná o zanedbaný objekt, zralý k celkové rekonstrukci, a někdy se jeho majitelé rozhodnou, že již nevyhovující půdorys domu rozšíří o další prostory. A tak se začne přistavovat a měnit celá obytná dispozice, odebírají se stávající krovy a střešní krytina a staví se nová střecha, načež se dům zvenčí zatepluje a omítá. Na takto rozsáhlé stavební úpravy si někteří lidé troufají sami. Domluví se s několika řemeslníky a členy rodiny či příbuznými, a začíná stavební proces, který může trvat i několik měsíců. Ovšem pro nezaměstnaného člověka je to naprosto vhodný moment, kdy ušetří za stavební firmu, a ještě může pobírat podporu v nezaměstnanosti.

lešení na domě

Bez čeho se tu žádný stavebník neobejde, je pronájem trubkového lešení, stavební firmy mají vlastní, ale chcete-li stavět svépomocí, pronájem vám přijde vhod. Ceny pronájmů lešení bývají velmi rozumné a úspora financí za stavební firmu vás nemine i tak. Lešení si můžete postavit sami, což je obvykle případ, kdy máte s výstavbou lešení jisté zkušenosti, a pokud poptáváte lešení i s montáží, není problém tyto práce zajistit v rámci pronájmu.

stavba lešení

Trubková lešení mohou být klasická skládací, která se staví napevno a kotví se do zdiva domu, anebo pojízdná, velmi flexibilní lešení, určená pro práci na malých plochách a u nízkých staveb.

Práce na lešení je ale i pro amatéra činnost, která vyžaduje dodržování bezpečnostních předpisů, to znamená jsou tu nutné pracovní pomůcky, zejména ochranné přílby, pohodlný pracovní oděv, rukavice a pevná neklouzavá obuv, lešení jsou sice opatřená zábradlím, ale není zaručeno, že tu nemůžete uklouznout a svalit se na podlahu tak nešťastně, že vás těžiště těla převáží směrem ven i pod zábradlím.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Rozšiřujeme svépomocí rodinný dům“