Podvody i krádeže přibývají


Stalo se vám to taky?
Být podvedený na internetu je bohužel mnohem jednodušší, než si mnoho lidí dokáže připustit. Stačí tak málo – zalíbí se vám něco na sociální síti, chcete danou věc koupit, ale prodávající je zdaleka. A tak se domluvíte na tom, že zaplatíte předem a prodejce vám věc pošle po přijetí platby. Jenže pak začne dělat mrtvého brouka, vás si zablokuje a vy nemáte jediný jeho kontaktní údaj. A když takový podvodník podvede několik lidí, přivydělá si poměrně hezkou finanční částkou.

peníze dolary

V takovém případě je samozřejmě povinen aby vám částku vrátil, pakliže vám zboží nezašle, a nebo vám zašle třeba odpadky – i to se stává. Pokud vám peníze zpět nepošle, jeho jednání se kvalifikuje jako podvod a finanční prostředky, které jste mu zaslali, se označují jako bezdůvodné obohacení. Je potřeba tento problém řešit, i kdyby šlo jen o pár stokorun. Takoví podvodníci jsou většinou zkušení, mají toho na svědomí daleko víc, a prostě spoléhají na to, že když jde o tak málo peněz, nic vracet nemusí. Opak je pravdou. Jen je potřeba aby to řešil každý. Částka se totiž sčítá, pokud to budete řešit prostřednictvím Policie.

policie zatčení

Podejte trestní oznámení neoprávněné obohacení Podvodnabazaru, a Policie vám sdělí další postup. Budete muset doložit bankovní účet, a identitu majitele už si Policie zjistí sama. Na základě jakékoliv komunikace je možné doložit že k převodu i prodeji opravdu došlo, a že jste se stali obětí podvodu. Všechno si schovávejte, všechno chtějte písemně a uvidíte, že nakonec se třeba stane zázrak, půjde o škodu nad 10 tisíc korun, a dotyčný bude souzený ne za přestupek, ale za trestný čin. Malý tip na závěr – mnoho bazarů na facebookových skupinách si vede prostřednictvím správců černé listiny, které obsahují pseudonymy, čísla účtů i kontaktní údaje všech, kteří se kdy dopustili podvodu nejen na sociálních sítích.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Podvody i krádeže přibývají“