Proč je péče o dům tak nákladná


Pokud nechceme, aby nám dům spadl na hlavu, je jasné, že se o něj musíme starat. A faktem je, že na domě je v podstatě neustále co opravovat – tady přestává svítit světlo, tady neteče voda, támhle nesplachuje záchod, ve zdi je prasklina, ve střeše díra… a to jsou jen opravy, které je potřeba dělat jen občas.

 

Pak jsou tu také práce, které je potřeba dělat pravidelně. Sem patří například natírání plotu, ať už kolem pozemku či zábradlí na balkóně, impregnace střechy a odstraňování nečistot, které se na ní nashromáždily, obnovování fasády a mnohé další úkony.

 

kutilům práce kolem domu vyhovují

 

Je tedy jasné, že se zde člověk nenudí. Pro mnoho lidí, zvláště kutilské typy, je to však to pravé. Jelikož je baví něco opravovat či udržovat, pak budou šťastni, že mají neustále nějakou práci. Co si však jen málokdo uvědomuje, a to i z těchto lidí, je fakt, že se nejedná ani zdaleka o levnou záležitost. Veškeré tyto opravy a údržbu, i když si je děláme sami, stojí skutečně hodně peněz.

 

Zde samozřejmě záleží na tom, jak je onen dům velký. Údržba malého bungalovu bude levnější než u rodinné vily. Stále však mluvíme o částce v řádech desetitisíců za rok. A to je jen nejnižší odhad. S velkou pravděpodobností to bude daleko více.

 

i na novém domě je dost práce

 

Je jasné, že to může působit problémy, zvláště v současné ekonomické situaci. Byl to koneckonců také jeden z důvodů, proč se v době pandemie coronaviru, kdy byla většina zaměstnanců na „povinné dovolené“ a pobírali jen část platu, mnozí z nich přestěhovali do bytu, i když byli ve svém dosavadním domově spokojení.

 

To vše by si měli uvědomit také noví zájemci. Pokud totiž tuto péči zanedbáte, vystavujete se poměrně velkému nebezpečí. Nejde jen o to, že vám bude pršet na hlavu. Hrozbu představuje také narušená statika, poruchy na elektrickém vedení a další. Rozhodně je tedy lepší v tomto ohledu nešetřit a raději vše co nejdříve řešit. Předejdete tím mnoha dalším problémům.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Proč je péče o dům tak nákladná“