Výběr ideálního skleníku


Různé parametry

Pod pojmeme skleník si pravděpodobně většina z nás představí klasickou konstrukci vyplněnou sklem. Tato varianta už však rozhodně není jediná, protože po chvíli brouzdání na internetu sami zjistíte, že všemožných konstrukcí a provedení na internetu naleznete celou řadu. Kromě obyčejného tvaru totiž můžete v dnešní době zvolit obloukovou konstrukci, která je odolnější. Navíc z ní hezky sjíždí sníh, takže dokáže vydržet nepříznivé podmínky o dost lépe. Sice je trochu náročnější na stavbu, ale vynaložené úsilí se Vám vrátí v podobě lepší odolnosti.

skleněný skleník

Samotná kostra může být z hliníku, což poskytne nízkou hmotnost a vysokou odolnost proti korozi, ovšem pevnost už tak dobrá není, proto si vyžaduje dobré provedení a pevný nejlépe hluboký betonový základ. Ocelové profily jsou o dost pevnější a antikorozní ochrana se dá řešit nanesením vrstvy pozinku. Ze skla se víceméně přešlo na polykarbonát, protože ten má slušnou odolnost, a ještě k tomu nám poskytuje skvělé izolační vlastnosti.

Ověřený výrobce

Abyste měli jistotu, že za Vaše peníze dostanete skutečně kvalitní produkt, který Vám bude na zahrádce dělat ještě dlouhou dobu radost a sklidíte v něm spousty kil zeleniny, tak vsaďte na kvalitní skleníky. Jejich konstrukce je pevná pozinková a je čistě na Vás, jestli si vyberete sklo či polykarbonát. Dokonce mají takový příjemný bonus, který se ne vždy vidí a tím jsou dveře na obou dvou čelech. Klima je ve skleníku sice teplé a vlhké, což mnoha rostlinám dělá dobře, ovšem mohli by se zde tvořit plísně, proto to chce také zařídit efektivní odvětrávání.

skleník ze skla

Zároveň v oknech můžete mít otvírače, které jsou například v podobě pístu naplněného lihem, takže za vyšších teplot se okénka automaticky otevřou a tímto bude automaticky regulovaná teplota uvnitř. Samozřejmě za velkého vedra to chce i otevřít dveře. Společnost poskytuje i renovaci skleníku, takže pokud máte nějaký starší, který chcete dát do parády, tak víte, na koho se můžete obrátit.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Výběr ideálního skleníku“