Vysoké ceny nemovitostí


Situace na trhu s nemovitostmi není zrovna růžová. Byty, stavební pozemky i domy zdražily, a to nejen novostavby, ale i starší domy. V dnešní době je zkrátka problém sehnat nemovitost, která nebude stát několik milionů, i když takovou hodnotu reálně nemá. Každý chce na prodeji nemovitosti vydělat, ale je nutné si uvědomit, že vyšší ceny neznamenají vyšší zisk Nebankovnihypoteky. I když se to tak zdá, opak je pravdou. Čím dráž se nemovitost prodá, tím větší daně a poplatky se budou muset platit.

budova banky

Spousta lidí si každý rok žádá o hypotéku, protože bez hypotéky si koupit nemovitost nemůže dovolit snad nikdo z běžných zaměstnanců. Ceny se napříč republikou samozřejmě různí, ale i za malou garsonku někde na periferii už zaplatíte minimálně milion, což je o dost vyšší cena, než kterou byste za stejnou nemovitost zaplatili třeba 5 let zpět. Každý kdo se chce zbavit nějaké nemovitosti, aby nemusel platit za její údržbu a také aby nemusel platit daň z nemovitosti, chce co nejvíc peněz. Každý si myslí že prodejem vydělá pohádkové jmění, ale čím více peněz budete chtít, tím větší je pravděpodobnost, že se vaše nemovitost bude prodávat hodně dlouho.

klíč k domu

Zejména lidé, kteří si musí na prodej nemovitosti či na rekonstrukci vzít hypotéku, chtějí koupit co nejlevnější byt nebo dům, protože by jim potom nezbylo na rekonstrukci. A každá banka vám půjčí jen tolik, kolik můžete splácet a také podle toho, jaká je hodnota dané nemovitosti. I proto je potřeba nasadit na nemovitosti vhodné ceny, protože jsou i takové, které se prodávají už několik let, a stále bez úspěchu.

Každý nadává na zdražování, ale přitom většina lidí stále kupuje předražené komodity, které nemají takovou cenu, a to se týká i nemovitostí. Pokud to tak budeme dělat dál, ceny neustále porostou a pořád se najdou lidé, kteří budou za tak obrovské ceny nakupovat dál.

Category:

Tags:

0 komentářů: „Vysoké ceny nemovitostí“